EN AS 9100

 

EN AS 9100

AS91000 kalite yönetim sistemi standardı havacılık, uzay ve savunma endüstrisi için uygulanmaktadır. Uçuşa elverişlilik, güvenlik, ürünlerin uygunluğu, ürünlerin güvenirliliği anlamında havacılık kalite sistemi olan AS9100 standartlarının en kilit unsurları arasında yer almaktadır. AS9100 ile ürünlerin performansları, malzemelerin doğru kullanımı ve parçaların doğru tercihi alanında tedarik zinciri içerisindeki karmaşıklığı ve çeşitliliğini de ala alınmaktadır.

AS/EN 9100 Serisi Havacılık, Uzay ve Savunma için kalite ve risk yönetimi standartları baz alınacak olan bu belgelendirmede, firmanızın ürün ve hizmetlerindeki hataların riskleri en aza indirilecek, ölümcül olabilecek iş kazalarının risklerinin azaltılması ve firmanız için ticari lisans alabilmesi sağlanmaktadır. Firmanızın büyüklüğü ne olursa olsun sizin için AS 9100 kalite yönetimi çözümlerimiz Arda Belgelendirme firmamızın tecrübeli danışmanları aracılığı ile sunulmaktadır. Hemen web sitemizde yer alan numaralarımızı arayarak konu ile ilgili detaylı bilgi ve teklif alabilirsiniz.

Havacılık Kalite Yönetim Sistemleri, Boeing, Airbus, Lockheed, vb. havacılık alanındaki firmalar tarafından geliştirilmiştir. AS 9100 sistemi genel olarak bakıldığında ISO 9001’in havacılık sektörü için uygulanan bir başka versiyonudur.

Havacılık Kalite Yönetim Sistemi Belgelendirme Standartları


AS 9100 Üreticiler ve Tedarikçiler
AS 9110 Teknik Bakım
AS 9120 Distribütörler

AS 9100 Başlıca Faydaları Nelerdir?


Havacılık kalite yönetim sistemi firmalara sektör içerisinde global açıdan tanıla bilirlik sağlamaktadır.
Havacılık kalite yönetim sistemi tedarikçilerin müşterileri ile ilişkilerinde güçlü bir yapı taşıdır.
Havacılık kalite yönetim sistemleri firmaların proses performanslarının takiplerini ve ayrıca iyileştirilmelerinin gerçekleşmesine odaklıdır.
Havacılık kalite yönetim sistemi hizmet ve ürünlerin zamanında teslimatının yapılması ve ürün anlamında da uygunluklarının artışını sağlamaktadır.
Havacılık kalite yönetim sistemi sayesinde ürünler ve hizmetlerdeki olası riskler ve ölümcül hata oranları en aza indirilmektedir.
AS 9100 eğitimleri Arda Belgelendirme’nin uzman danışmanları tarafından kurumunuza özel olarak düzenlenebilmektedir. Yeni pazarlara erişebilmeniz için ihtiyacınız olan AS 9100 ile artan havacılık endüstrisindeki talepleri karşılayabilir ve kurumunuz için hedeflerinize bir adım daha yaklaşırsınız. Firmanızın kurumsal yapısını, iş kültürünü geliştirecek olan bu uluslararası belgelendirme sayesinde rakiplerinizden bir adım önde olun.

Belgelendirme hizmetlerimiz hakkında bilgi almak ve teklif talep etmek için müşteri hizmetleri numaramızı arayabilir veya web sitemizde yer alan e-mail formlarımız aracılığı ile bizlere ulaşabilirsiniz.