GRI Raporlama

GRI Raporlama

GRI ; Arda Belgelendirme , kururmsal sürdürülebilirlik raporlaması , sürdürülebilirlik son yılalrın en önemli konularından olmuştur, iklim değişikliği , insan hakları , suistimal gibi konularda  rehberlik etmektedir. Global Şirketlerin sosyal  , ekonomik ve çevre şartlarının değerlendirilmesi , sürüdürlebilirlik kavramının ölçülmesi gerekmektedir. Sürdürülebilirlik raporu Grı tarafından onaylanır, onaylanan grı raporlaması uluslararası platformda Grı tarafından yayınlanır.

Peki GRI standartlarına bir göz atalım ;

Öncelikle GRI raporlaması , 1996 yalından bu yana yapılmaktadır, Dünya üzerinde GRI Raporlama sayısı yaklaşık olarak , 38106 , Türkiye de ise bu sayı 1996 yılından bu yana artmaktadır, dünya üzerinde 10 bin küsür şirket veya kuruluş raporlaması gerçekleşmiştir.

Kurumsal sürdürülebilirlik için ,  ekonomik , çevre ve sosyal açıdan eksiksiz standartlara uygun  raporlanma sağlanmalıdır. Sürdürülebilirliğe ne kadar katkıda bulunabilirz ?

Sürdürülebilirliği olumsuz etkileyen faktörleri nasıl ortadan kaldırabiliriz ?

Grı 101, grı 102, grı 103, grı 200, grı 300, grı 400 ..

Raporlamaya etki eden faktörler nelerdir ?

GRI raporlaması hangi faktörlere bağlıdır ?

İş sağlığı ve güvenliğinin Grı raporlamasına etkisi oldukça fazladır.Çevre mevzuatlarına uyum kriterleri grı raporlamasının büyük bir kısmını etkilemektedir.

Eğitim ,  Sera gazı emisyonu , su kaynakları , enerji tüketimi , geri dönüşüm gibi faktörler raporlamaya etki etmektedir.
GRI raporlaması , Grı raporlaması için gereklilikler , kurumsal sürdürülebilirlik raporlaması hakkında merak ettikleriniz için lütfen uzmanlarımıza danışın.

Globalleşen dünyada ; çevre kirliliğinin önüne geçmek , üretirken tüketimi azaltmak, doğaya ve çevreye duyarlı olmak , dünyada yaşayan tüm canlıların hakkına riayet etmek  , doğayı korumak , sürdürülebillir bir gelecek için bu adımları profesyonel bir raporlama ile sunmak gerekmektedir.

Kurumsal sürdürülebilirlik raporlamasına etki eden pozitif faktörlerin artırımını sağlamak , negatif faktörleri sıfıra indirmek ve bunu belgelendirmek için lütfen bizimle iletişime geçin.

Grı raporlama , karbon ayak izi hesplanması , sera gazı emisyon ölçümü .