GRS

GRS


Küresel Geri Dönüştürülmüş Standardı olarak bilinen GRS  ( Global Recycle Standardı ) 2008 yılında Control Union tarafından geliştirilmiştir. Ardından 2011 senesinde Textile Exchange’ye devredilen bu standart ile geri dönüştürülen ürünlerin mamülleri veya yarı mamülleri olarak üretimlerini / ticaretlerini yapan firmalar tarafından uygulanabilmektedir. Minimum %20 geri dönüştürülmüş materyal barındıran ürünlerin tamamını kapsayan bir standarttır.

GRS’nin uygulama alanı yalnızca tekstil alanı değildir. Aynı zamanda kağıt, ambalaj, cam, plastik gibi ürünleri de kapsamaktadır. Çevre, atık yönetimi ile beraber işçi sağlığı, işçi güvenliğinin tamamını kapsayan kriterleri de içermektedir.

Küresel Geri Dönüşüm Standardı ( GRS )  firma ürünlerindeki geri dönüştürülmüş içeriğe, içerikler ile yapılan üretime, sosyal, çevresel ve kimyasal uygulamalara odaklanmış ve bu uygulamalardaki ihtiyaçların karşılanması amacıyla tasarlanmıştır.

GRS ile firmanız doğru içerik taleplerine, firma içerisindeki çalışma koşullarının iyileştirilmesine, zararlı atıklara, kimyasal etkilere, atıklarınızın çevreye sunduğu etkilere odaklanarak bu etkileri en aza indirmektedir.

GRS standardı geri dönüştürülen ürünler ile üretim yapan firmaların tamamına uygulanabilir. GRS Belgelendirme sistemi ile ilgili bilgi alabilmek için hemen incelediğiniz web sitemizin iletişim sayfası aracılığı ile bizlere ulaşarak aklınızdaki tüm soruları iletebilir ve sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

GRS BELGESİ´NİN FAYDALARI


Arda Belgelendirme sayesinde sertifikasyon faaliyetlerinizin başarılı bir şekilde yürütülmesi ile daha etkili, uygun maliyetli bir hal alacaksınız. Sıkı ve profesyonel eğitimlerimiz sayesinde GRS standartlarına uygun olan bir firma haline geleceksiniz.
GRS Standardı ile daha iyi bir konumda yer alacak ve müşterileriniz için zamandan, masraftan tasarruf etmelerini sağlayacaksınız.
GRS ile yönetim sisteminizi ve/veya ürünlerinizi sertifikalandırarak izlenebilirlik ve kontaminasyon risklerini de daha iyi yönetebilirsiniz.
Küresel Geri Dönüştürülmüş Standardı ( GRS ) uluslararası bir standarttır. Üretim alanında, dağıtım alanında, depolama alanında, ambalajlama alanı ve diğer tüm alanlarda GRS’ye sahip olan firmalar rakiplerinden bir adım önde olarak, global pazardaki saygınlığını kazanacaktır. Müşteri memnuniyetinden tutunda, müşterilerin devamlı müşteriniz olarak kalmasına, yeni müşterileri getirmesine ve cironuzun artışına katkı sağlayacak bir çok özelliği firmanıza entegre etmiş olursunuz.

Detaylı bilgi ve teklif taleplerimizi inceleyebilmek adına hemen web sitemizde yer alan numaralarımızı arayabilirsiniz.