ISO 10002 MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ SİSTEMİ

ISO 10002 müşterilerin beklentilerinin ötesinde hizmet vermeyi isteyen tüm kuruluşları ilgilendirir. Müşteri beklentilerinin ötesine geçmek isteyen özel, kamu kuruluşu veya gönüllülük esasına dayalı sektörler ISO 10002 Standardını kuruluşlarına uygulayabilirler.

Neden ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Sistemi
Bir kuruluş için tatmin olmuş bir müşteri her zaman daha karlıdır. Yeni müşteri bulmak ve ikna etmek piyasa rekabet şartlarında çok zordur, onun yerine kuruluşa inanan, güvenen ve sürekli çalışmak isteyen müşterilerin varlığı çok önemlidir.

Eğer müşteriyi elde tutmak istiyorsak, mutlaka onun şartlarına uygun olan gerçekten kalite anlayışına sahip bir sistem kurmamız kaçınılmazdır, 10002 standardı ise kuruluşumuzda bu şartları nasıl gerçekleştirdiğimizin ve müşteri şikayetlerini nasıl giderdiğinizin yolunu gösterecektir

ISO Kalite Belgelerinin en yenisi olan ISO 10002 Belgesi sisteminizi müşteri memnuniyetli odaklı yaparken diğer yandan sizi tanımayan müşteriye de rekabet ortamında güven verir. ISO 10002 alan firmalara baktığınızda gerçekten de müşterisine inanan ona göre sistemini sürekli iyileştiren, müşteri şikayetlerini alarak çözümleyebilen, bazen de koşulsuz olarak memnuniyet hizmeti sağlayan firmalar olduklarını göreceksiniz. Üstelik ISO 10002 Belgelendirme kuruluş için hiçbir ek masrafa gerek olmayan sadece müşterilere özgü bir sistemi adapte eden bir çalışmadır. TS ISO 10002 ile belgelendirmek ve prestijini taçlandırmak için 10002 konusunda yeterli tecrübesi ve referansları olan uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.