ISO 26000

 

ISO 26000


ISO 26000 Sosyal Sorumluluk ile firmaların faaliyet alanlarında yer alan toplumsal ve çevresel faktörleri etkili bir biçimde kullanabilmesi adına, sosyal açıdan sorumlu bir şekilde nasıl çalışma faaliyetlerini sürdüreceği ile alakalı detayları içermektedir. Çevreye, toplumun refahına ve sağlığına etki edecek olan kurumların ilgili belgelendirme ve standart sayesinde yararları oldukça artacaktır.

Firmaların faaliyetlerine başladığı ilk günden bu yana toplum için yapıcı ilişkiler beslediği bilinmektedir. Toplumlar geliştikçe, dünya düzeni değiştikçe firmalarında bu düzene ayak uydurabilmesi adına faaliyetlerini geliştirmeleri gerekmektedir. ISO 26000 ile firmaların sosyal sorumlulukları için alt yapılar oluşturulabilmektedir. Yönetim sisteminin ve insan kaynaklarının korunması bu standart ile amaçlanmaktadır.

Firmanızın ihtiyacı olan sosyal açıdan sorumlu davranışlardan faydalanabilmesi adına ISO 26000 standardının uygulanması için Arda Belgelendirme uzmanları ve eğitmenleri sizlerin yanındadır. Hemen ISO 26000 standardı ile alakalı bilgi almak ve aklınızdaki soruların yanıtlarını öğrenmek adına, incelediğiniz kurumsal web sitemizde bulunan numaralarımızı arayabilirsiniz.

ISO 26000 Sosyal Sorumluluk Standardı rehberine göre firmanızın analizleri yapılır ve tam kapsamlı tetkikler Arda Belgelendirme ile sizlere sunulur. İlgili standardın firmaya entegre edilebilmesi için danışmanlarımız tüm gücü ile çalışır ve firmanızda gerekli eğitimleri verir. Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde hemen her iş kolunda faaliyette bulunan firmaların toplumun bekledikleri şekillerde sosyal sorumluluklarını yerine getirmesi adına faaliyetlerini sürdürebilmesi gerekmektedir.

ISO 26000 Sosyal Sorumluluk Standardı ile;


Sosyal sorumluluk ile alakalı terimler ve tanımlar ile bilgilenirsiniz.
Sosyal sorumluluk alanında geçmişten örnekler, yeni eğilim çeşitleri ve sosyal sorumluluk özellikleri aktarılacaktır.
Sosyal sorumluluk alanında ilke ve uygulamalar firmaya entegre edilmektedir.
Sosyal sorumluluk ile alakalı tüm konular ve firmaların sorunlarının aktarımı ve düzeltmeler sağlanmaktadır.
Firma içerisinde var olan politikaların, uygulamaların yeniden gözden geçirilmesi ve sosyal sorumluluk bilinci davranışının entegre edilmesi sağlanmaktadır.
Firma paydaşlarının belirlenmesi ve beraber çalışma ile alakalı bilgiler aktarılmaktadır.
Bağlılık ile alakalı, performans ile alakalı ve sosyal sorumluluk ile alakalı tüm bilgilerin firmaya aktarılması sağlanmaktadır.


Arda Belgelendirme sayesinde ISO 26000 standardına sahip olabilirsiniz. İlgili standart ve belgelendirmeyi almaya karar veren firmaların tüm hazırlıkları firmamız aracılığı ile tamamlanacaktır. Ulusal ve uluslararası pazarda kabul gören bu standart için alanında deneyimli kadromuz ile hizmet veriyoruz. Firmanıza hizmetlerimiz sayesinde gerekli olan tüm süreçleri ve ilgili yönetim hizmetlerini sağlıyoruz. Detaylı bilgi ve aklınızdaki sorular için hemen bizi arayın.