Join Life Zara

Join Life Zara

Oin Life Zara  Denetim Süreci ;

Sosyal uygunluk denetimleriniz için ; danışmanlık hizmeti aldığınızda zamandan ve ekonik açıdan tasarruf sağlayabilir, süreci daha sağlıklı ve stres yaşamadan atlatabilmeniz mümkün .

ARDA BELGELENDİRME olarak sosyal uygunluk denetimlerinizde size eşlik etmekten onur duyacağız.

Firmanızın , sosyal , ekonomik , çevre ve iş güvenliği husularında tamamlaması gereken kriterleme raporunu sizlere sunabilir , sosyal uygunluk denetim sürecini başarıyla geçirmenizi sağlayabiliriz.

JOİN LİFE ZARA ile çalışmak isteyentüm  firmalar bu denetimleri iyi bir şekilde tamamlaması gerekmektedir .bu gibi denetimler sosyal uygunluk denetimi olarakta analatılabilir . Bu  tür denetimlerde istenen kısasların bazıları şöyle aşağıdaki gibi sıralanabilir ;

Çalışma ve oturma izni bulunmayan yabancı personel işe alınmamalı
Firmada çalışan hiçbir işçiye asgari ücret aşağısında ödeme yapılmamalı ,
Firmada hiç bir şekilde 16 yaşından küçük  olanlar bir işte çalıştırılmamalı ,
Çevre ile alakalı raporlar (ÇED kapsam dışı raporu ,atık beyanları , firmaya ait çevre izin belgesi, çevre koruma belgeleri vb .)
Firmada hiçbir şekilde vergi borcu yada SGK borcu olmamalıdır .
Puantaj yada ödeme kayıtları dışında hiçbir şekilde şeffaflığa aykırı bir durum olmamalıdır .
İş güvenliği ve iş sağlığı kayıtları (tahliye planı ,bina yerleşim planları,çalışma ruhsatı ve iş yeri açma ruhsatı, yapı ruhsatı ve kullanım izni ,itfaiye raporu ,yangın söndürme tüpü ve yangın dolaplarının sayısı)
Çalışan kayıtları (maaş bordları ,aylık hesap pusuşları , işe devam kayıtları vb. )
Diğer kayıtlar (iş çıkış veya iş alım prosedürü, dış ve iç fason tedarikçi şirket listeleri vb.) kayıtlara dikkat edilmeli ve bu kayıtlar çok iyi bir şekilde tutulmalıdır .
İnditex belgesi isteyen şirketler hangi sektörde bulunursa bulunsun , bu belgeyi almayı başvurmadan öncelikle bir danışmanlık firmasından yararlanırsa , çok fazla faydasını görmek mümkündür

SOSYAL UYGUNLUK DENETİMLERİ , ZARA JOİN LİFE , İNDITEX KRİTERLER ve daha fazlası için  çözüm noktanız Arda Belgelendirme , lütfen bize ulaşın.